زیمنس رویکرد جدیدی را برای حفاظت مدار اعلام کرده است که از روش قطع مکانیکی استفاده نمی کند، در عوض متکی به روش دیجیتالی مدرن تر برای باز کردن مدارها در هنگام بروز خطا است.

شرکت زیمنس اخیراً یکی از جدیدترین محصولات کاتالوگ محصولات SENTRON را رونمایی کرده است، مجموعه ای که شامل طیف گسترده ای از دستگاه های الکترومکانیکی و دیجیتال برای افزایش ایمنی در صنعت است.

 

Siemens_ECPD_1

حفاظت از مدار چگونه کار می کند؟

حفاظت از وسایل در یک مدار الکتریکی بسیار مهم است. هنگامی که قطعات خراب می شوند، می توانند باعث کاهش مقاومت یا حتی اتصال کوتاه شوند و باعث آتش سوزی شوند و جان اپراتورها و تکنسین هایی را که در اطراف تجهیزات کار می کنند به خطر بیاندازند.

یک کلید محافظ معمولی جریان را از طریق یک آهنربای الکتریکی طراحی شده عبور می دهد. با افزایش جریان، نیروی مغناطیسی نیز افزایش می یابد. اگر نیرو بیش از حد رشد کند، آهنربا به زور کنتاکت ها را باز می کند و در نتیجه مدار باز می شود. اینها زمان پاسخگویی بسیار سریعی دارند.

برخی از کلیدهای مدار دوگانه نیز شامل نوارهای آلیاژی دو فلزی هستند که با افزایش گرمای ناشی از جریان اضافه، شکل آنها را تغییر می دهند تا کنتاکت ها باز شوند. نتیجه یکسان است، اما برای پاسخی طولانی‌تر از زمان سفر مغناطیسی است.

پس از قطع شدن مدار، قطع کننده مدار را می توان بدون تعویض هیچ جزئی تنظیم مجدد کرد. از آنجایی که این دستگاه‌ها از قطعات مکانیکی استفاده می‌کنند، می‌توانند فرسوده شوند و ممکن است پس از خطاهای زیاد، به درستی تنظیم مجدد نشوند.

Siemens_ECPD_2

Siemens SENTRON ECPD (دستگاه حفاظت از مدار الکترونیکی)

SENTRON ECPD جدید از قطعات نیمه هادی و الکترومکانیکی پیشرفته برای محافظت از دستگاه های الکتریکی پایین دست استفاده می کند. یک معماری دیجیتال در دستگاه حفاظتی به کاربر اجازه می دهد تا بدون باز کردن کابینت برق، پارامترها را نظارت، پیکربندی و تنظیم کند. این همچنین به این معنی است که یک دستگاه را می توان در چندین برنامه استفاده کرد و تعداد قطعات یدکی موجود را ذخیره می کند.

قطعات مکانیکی کند

اجزای مکانیکی در مقایسه با قطعات الکترونیکی به کندی واکنش نشان می دهند. ECPD از محاسبات با سرعت بالا که با نیمه هادی ها در دسترس است، بهره می برد. این دستگاه به عنوان توانایی سوئیچ تا 1000 برابر سریعتر از یک سوئیچ الکترومکانیکی معمولی تبلیغ می شود. این برابر آسیب احتمالی کمتری به دستگاه های پایین دستی است.

کنترل نرم افزار

هر SENTRON قادر به برقراری ارتباط با برنامه SENTRON Powerconfig است که در آن چندین عملکرد هوشمند را می توان فعال یا غیرفعال کرد. این برنامه همچنین می تواند برای تنظیم پارامترهایی مانند محدودیت های خاموش یا مشاهده جریان های نامی استفاده شود. این اقدامات معمولاً مستلزم باز کردن کابینت ولتاژ بالا، قرار گرفتن پرسنل در معرض فلاش خطرناک آرک الکتریکی یا شوک الکتریکی است.

ادغام با PowerCenter Gateways

نظارت مداوم بر توان در حال تبدیل شدن به یک گام مهم در کاهش ردپای کربن است. با دانستن اینکه کدام مدارها بیشترین قدرت را دارند، می توان برنامه های عملی برای کاهش این هیولاهای تشنه قدرت ایجاد کرد. ECPD از طریق پروتکل‌های ارتباطی مبتنی بر رادیو در ENTRON PowerCenter 1000 و3000 gateways و 3000 ادغام می‌شود.

Siemens_ECPD_3

حفاظت از مدار پیشرفته

کلیدهای مدار یک وسیله حفاظتی عالی هستند زیرا به سرعت واکنش نشان می دهند و قابل تنظیم مجدد هستند. زیمنس این فناوری را با استفاده از نیمه هادی های پیشرفته و الگوریتم های عملگر واقعی برای تشخیص میخ های درون مدار فراتر برده است. این روش تشخیص زود هنگام باعث قطع مکانیکی مدار الکتریکی می شود.

با انواع مختلفی از مدارها که به انواع مختلفی از کلیدهای مدار نیاز دارند، نگهداری یک مخزن قطعات یدکی می تواند کار سختی باشد. با دستگاه حفاظتی SENTRON، یک قطعه می تواند جای بسیاری را با قابلیت تغییر نقطه ترک از طریق پارامترها بگیرد. این تنها به لطف ویژگی های نظارت الکترونیکی جریان دستگاه حفاظتی SENTRON قابل انجام است.

زیرساخت های متصل

قابلیت نظارت بر مصرف برق در یک ساختمان اخیراً محبوبیت پیدا کرده است. امروزه دستگاه های زیادی برای ایجاد یک “ساختمان هوشمند” در بازار هستند. این مفهوم شامل ساختمانی است که قادر به نظارت بر مصرف برق خود و ایجاد تغییراتی برای کاهش مصرف در صورت عدم نیاز است. یک چیز ساده، مانند خاموش کردن چراغ ها یا کاهش دمای ساختمان در مناطق کم تردد، می تواند مصرف برق را تا حد زیادی کاهش دهد.

با مانیتورینگ برق از دستگاه‌هایی مانند SENTRON ECPD، نه تنها می‌توانید زمینه‌های نگران‌کننده را شناسایی کنید، بلکه می‌توانید پس از اعمال هر تغییری تأثیر را نیز اندازه‌گیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =