بیمتال زیمنس سری 3RU در خانواده تجهیزات فشار ضعیف زیمنس SIRIUS قرار دارد. این خانواده از محصولات زیمنس به صورت کلی تشکیل شده از تجهیزات سوئیچینگ از قبیل؛ کنتاکتور زیمنس، کلید حرارتی زیمنس، بیمتال زیمنس، تجهیزات شبکه مربوط به تجهیزات فشار ضعیف، کلید ها و شستی های زیمنس، چراغ های آلارم زیمنس، سافت استارتر زیمنس و منبع تغذیه زیمنس

بیمتال زیمنس

پشتیبانی بیمتال SIEMENS از استانداردهای لازم :

همانطور که می دانید شرکت SIEMENS همواره در طراحی و تولید محصولات Low voltage یکی از شرکت های سرآمد در صنعت برق می باشد، بدین جهت محصولات تولیدی شرکت SIEMENS با استانداردهای بروز جهانی تطابق داشته، بیمتال تولیدی این شرکت از این قاعده مستثنا نبوده و می توان با مطالعه جدول زیر استانداردهای پشتیبانی شده توسط این محصول را مشاهده کرد.

پشتیبانی بیمتال SIEMENS از استانداردهای لازم

رنج جریانی بیمتال SIEMENS :

بیمتال سری 3RU21 بیمتال زیمنس :

سری 3RU21 از بی متال زیمنس بصورت Thermal overload releases بوده و دارای حفاظت system protection و motor protection است. این بیمتال ماکزیموم ولتاژ عملکرد 690 ولت AC را دارا می باشد.  رنج های مختلف این بیمتال زیمنس در رنج های جریانی از 0.11 آمپر تا 100 آمپر، باعث انتخاب مناسب بیمتال مطابق با رنج جریانی الکتروموتورهای موجود در صنعت شده است.

این بی متال زیمنس دارای قابلیت کارکرد با جریان های AC تک فاز و سه فاز را دارار می باشد.

این سری از بیمتال زیمنس در 4 فریم سایز S00, S0, S2, S3 مناسب با سایز کنتاکتور های سایز S00, S0, S2, S3 طراحی و تولید شده است. سایز S00 تا سطح جریان 16 آمپر، سایز S0 تا سطح جریان 40 آمپر، سایز S2 تا سطح جریان 80 آمپر، سایز S3 تا سطح جریان 100 آمپر را پوشش می دهد. کوچکترین سایز سری 3RU21 بیمتال زیمنس بیمتال سایز S00 دارای رنج جریانی 0.11 الی 0.16 آمپر و بزرگترین سایز سری 3RU21 بیمتال زیمنس بیمتال سایز S3 دارای رنج جریانی 80 الی 100 آمپر است. از دیگر مشخصات این بیمتال، می توان به ولتاژ عملکرد 690 ولت AC و تریپ کلاس Class 10, 10A بسته به مدل بیمتال اشاره کرد.

حفاظت اضافه بار CLASS 10 و TF phase unbalance در بیمتال SIEMENS :

بیمتال زیمنس سری 3RU21 دارای حفاظت class 10، حفاظت phase unbalance (حفاظت در برابر نامتقارن بودن جریان فازهای مصرف کننده) می باشد.

بیمتال زیمنس دارای حفاظت کلاس 10 برای حفاظت از بار می باشد. در شکل زیر می توان منحنی عملکرد حفاظت CLASS 10 را مشاهده کرد.

حفاظت اضافه بار CLASS 10 در بیمتال SIEMENS

همچنین لازم بذکر است بیمتال SIEMENS دارای حفاظت phase unbalance یا حفاظت در مقابل نامتقارن بودن جریان هر فاز مصرف کننده می باشد و با تشخیص عدم تعادل در جریان های سه فاز خروجی اقدام به trip دادن کرده و خروجی قطع می شود.

بدست آوردن مشخصات بیمتال زیمنس از روی Article number یا کد type بیمتال :

با استفاده از جدول زیر می توان مشخصات فنی Bimetal SIEMENS از قبیل سایز بیمتال، توان بیمتال، کلاس حفاظتی بیمتال، ظرفیت قطع جریان اتصال کوتاه و تجهیرات جانبی همراه بیمتال را به دست آورد.

مشخصات بیمتال زیمنس از روی Article number

ویژگی های بیمتال SIEMENS :

از جمله ویژگی های این سری از بیمتال زیمنس عبارتند از:  test function (جهت تست عملکرد trip خوردن بیمتال)، rest function، یک تیغه NC و NO، درجه حفاظت IP20، امکان تنظیم جریان قطع.

تیپ های کانکشن این بیمتال SIEMENS :

-ترمینال پیچی

-ترمینال فنری

-ترمینال شینه (باس بار)

تجهیزات جانبی بیمتال SIEMENS :

بیمتال زیمنس دارای تعدادی تجهیزات جانبی می باشد که برای مصارف گوناگون و کاربرد های مختلف بسیار مناسب می باشد که خود یک ویژگی منحصر در بیمتال ها می باشد.

این تجهیزات در رنج های سایزی مختلف برای تمام سایز های بیمتال SIEMENS موجود میباشد.

تجهیزات جانبی بی متال زیمنس به تفکیک به تصویر کشیده شده اند .

جزییات تجهیزات جانبی بیمتال زیمنس

برای بزرگنمایی روی عکس کلیک نمایید.

بیمتال SIEMENS دارای مدل های مختلفی می باشد که این تنوع  باعث می شود  برای کاربرد های مختلف و شرایط مختلف مناسب باشد .

در چند عکس شما میتوانید این کاربرد ها و قابلیت ها را مشاهده کنید .

کاربرد ها و قابلیت ها بی متال زیمنس

برای بزرگنمایی روی عکس کلیک نمایید.

کاربرد ها و قابلیت ها بی متال زیمنس 2

برای بزرگنمایی روی عکس کلیک نمایید.

کاربرد ها و قابلیت ها بی متال زیمنس 3

برای بزرگنمایی روی عکس کلیک نمایید.

کاربرد ها و قابلیت ها بی متال زیمنس 4

برای بزرگنمایی روی عکس کلیک نمایید.

کاربرد ها و قابلیت ها بی متال زیمنس 6

برای بزرگنمایی روی عکس کلیک نمایید.

برای انتخاب بیمتال مناسب برای کنتاکتور،باید رنج جریان کاری بیمتال و ابعاد و اندازه بیمتال با کنتاکتور مورد نظر در یک رنج باشد .

با استفاده از جدول فوق می توانید بیمتال مناسب را برای کنتاکتور زیمنس مناسب خود انتخاب کنید .

بیمتال مناسب را برای کنتاکتور زیمنس

سایزهای مختلف بیمتال زیمنس :

بیمتال سایز S00 :

این سایز از بی متال زیمنس دارای رنج های وسیعی بوده بطوری که در پایین ترین رنج جریانی خود 0.11 الی 0.16 آمپر و در بالاترین رنج جریانی خود 11 الی 16 آمپر را دارا می باشد. از این بی متال حداکثر برای مصرف کننده تا توان 7.5 کیلو وات می توان استفاده کرد. از جمله قابلیت های این بی متال می توان به درجه حفاطت اضافه بار Trip class 10، کلید ریست و تست روی بی متال اشاره کرد.

بیمتال سایز S00

بیمتال سایز S0 :

این سایز از بیمتال زیمنس دارای رنج های وسیعی بوده بطوری که در پایین ترین رنج جریانی خود 1.8 الی 2.8 آمپر و در بالاترین رنج جریانی خود 34 الی 40 آمپر را دارا می باشد. از این بیمتال حداکثر برای مصرف کننده تا توان 18.5 کیلو وات می توان استفاده کرد. از جمله قابلیت های این بی متال می توان به درجه حفاطت اضافه بار Trip class 10، کلید ریست و تست روی بی متال اشاره کرد.

بیمتال سایز S0

بیمتال سایز S2 :

این سایز از بیمتال زیمنس دارای رنج های وسیعی بوده بطوری که در پایین ترین رنج جریانی خود 5.8 الی 8 آمپر و در بالاترین رنج جریانی خود 70 الی 80 آمپر را دارا می باشد. از این بیمتال حداکثر برای مصرف کننده تا توان 18.5 کیلو وات می توان استفاده کرد. از جمله قابلیت های این بی متال می توان به درجه حفاطت اضافه بار Trip class 10، کلید ریست و تست روی بی متال اشاره کرد

بیمتال سایز S2

بیمتال سایز S3 :

این سایز از بیمتال زیمنس دارای رنج های وسیعی بوده بطوری که در پایین ترین رنج جریانی خود 28 الی 40 آمپر و در بالاترین رنج جریانی خود 80 الی 100 آمپر را دارا می باشد. از این بیمتال حداکثر برای مصرف کننده تا توان 18.5 کیلو وات می توان استفاده کرد. از جمله قابلیت های این بی متال می توان به درجه حفاطت اضافه بار Trip class 10، کلید ریست و تست روی بی متال اشاره کرد

این سایز از بیمتال دارای رنج ها مختلفی میباشد که حداکثر رنج در این سایز از بیمتال دارای حداکثر جریان 100 آمپر می باشد. از این سایز بیمتال حداکثر برای مصرف کننده تا توان 45 کیلو وات میتوان استفاده کرد.

بیمتال سایز S3

بیمتال الکترونیکی سری 3RB زیمنس :

نسل جدید بیمتال ها به سمت الکترونیکی شدن رفته و قابلیت های متعددی از جمله Electronic overload releases، رنج وسیع جریان تنطیمی، قابلیت نصب سنسور PTC در مدل های 3RB22/3RB23 و 3RB24 بیمتال زیمنس ، قابلیت تشخیص Ground fault در مذل 3RB31، 3RB21. قابلیت تنطیم کلاس حفاطتی بسته به مدل های مختلف بیمتال و … به قابلیت هاب بیمتال اضافه شده است.

بیمتال الکترونیکی سری 3RB زیمنس

بیمتال الکترونیکی سری 3RB30 بیمتال زیمنس :

سری 3RB30 از بیمتال زیمنس بصورت Electronic overload releases بوده و دارای حفاظت system protection و motor protection است. این بیمتال ماکزیموم ولتاژ عملکرد 690 ولت AC را دارا می باشد. رنج های مختلف این بیمتال زیمنس در رنج های جریانی از 0.1 آمپر تا 115 آمپر، باعث انتخاب مناسب بیمتال مطابق با رنج جریانی الکتروموتورهای موجود در صنعت شده است.

این بی متال زیمنس دارای قابلیت کارکرد با جریان های AC سه فاز را دارار می باشد.

بیمتال الکترونیکی سری 3RB30 بیمتال زیمنس

این سری از بیمتال زیمنس در 4 فریم سایز S00, S0, S2, S3 مناسب با سایز کنتاکتور های سایز S00, S0, S1, S2 طراحی و تولید شده است. سایز S00 تا سطح جریان 16 آمپر، سایز S0 تا سطح جریان 40 آمپر، سایز S2 تا سطح جریان 80 آمپر، سایز S3 تا سطح جریان 115 آمپر را پوشش می دهد. کوچکترین سایز سری 3RB30 بیمتال زیمنس بیمتال سایز S00 دارای رنج جریانی 0.1 الی 0.4 آمپر و بزرگترین سایز سری 3RB30 بیمتال زیمنس بیمتال سایز S3 دارای رنج جریانی 32 الی 115 آمپر است. از دیگر مشخصات این بیمتال، می توان به ولتاژ عملکرد 690 ولت AC و تریپ کلاس Class 10E, 20E بسته به مدل بیمتال اشاره کرد.

بیمتال الکترونیکی سری 3RB31 بیمتال زیمنس :

سری 3RB31 از بیمتال زیمنس بصورت Electronic overload releases بوده و دارای حفاظت system protection و motor protection است. این بیمتال ماکزیموم ولتاژ عملکرد 690 ولت AC را دارا می باشد. رنج های مختلف این بیمتال زیمنس در رنج های جریانی از 0.1 آمپر تا 115 آمپر، باعث انتخاب مناسب بیمتال مطابق با رنج جریانی الکتروموتورهای موجود در صنعت شده است.

این بی متال زیمنس دارای قابلیت کارکرد با جریان های AC سه فاز را دارار می باشد.

بیمتال الکترونیکی سری 3RB31 بیمتال زیمنس

این سری از بیمتال زیمنس در 4 فریم سایز S00, S0, S2, S3 مناسب با سایز کنتاکتور های سایز S00, S0, S1, S2 طراحی و تولید شده است. سایز S00 تا سطح جریان 16 آمپر، سایز S0 تا سطح جریان 40 آمپر، سایز S2 تا سطح جریان 80 آمپر، سایز S3 تا سطح جریان 115 آمپر را پوشش می دهد. کوچکترین سایز سری 3RB30 بیمتال زیمنس بیمتال سایز S00 دارای رنج جریانی 0.1 الی 0.4 آمپر و بزرگترین سایز سری 3RB30 بیمتال زیمنس بیمتال سایز S3 دارای رنج جریانی 32 الی 115 آمپر است. از دیگر مشخصات این بیمتال، می توان به ولتاژ عملکرد 690 ولت AC و تریپ کلاس Class 5E, 10E, 20E, 30E بصورت adjustable و قابل تنظیم اشاره کرد.

بیمتال الکترونیکی سری 3RB20 بیمتال زیمنس :

سری 3RB20 از بیمتال زیمنس بصورت Electronic overload releases بوده و دارای حفاظت system protection و motor protection است. این بیمتال ماکزیموم ولتاژ عملکرد 690/1000 ولت AC را دارا می باشد. رنج های مختلف این بیمتال زیمنس در رنج های جریانی از 50 آمپر تا 630 آمپر، باعث انتخاب مناسب بیمتال مطابق با رنج جریانی الکتروموتورهای موجود در صنعت شده است.

این بی متال زیمنس دارای قابلیت کارکرد با جریان های AC سه فاز را دارار می باشد و می توان برای کنتاکتور های سایز S3، S6، S10، S12 کنتاکتور زیمنس مورد استفاده قرار داد.

بیمتال الکترونیکی سری 3RB20 بیمتال زیمنس

این سری از بیمتال زیمنس در 4 فریم سایز S6, S10, S12, S14 مناسب با سایز کنتاکتور های سایزهای نام برده طراحی و تولید شده است. سایز S6 تا سطح جریان 200 آمپر، سایز S10/12 تا سطح جریان 630 آمپر، سایز S14 تا سطح جریان 630 آمپر برای کنتاکتورهای سری 3TF68/3TF69 را پوشش می دهد.

کوچکترین سایز سری 3RB20 بیمتال زیمنس بیمتال سایز S6 دارای رنج جریانی 50 الی 200 آمپر و بزرگترین سایز سری 3RB20 بیمتال زیمنس بیمتال سایز S10/12 دارای رنج جریانی 160 الی 630 آمپر است. از دیگر مشخصات این بیمتال، می توان به تریپ کلاس Class 10, 20 بسته به مدل بیمتال و قابلیت نصب بصورت stand-alone installation جهت کارکرد با کنتاکتور های سایز S3 اشاره کرد.

بیمتال الکترونیکی سری 3RB21 بیمتال زیمنس :

سری 3RB21 از بیمتال زیمنس بصورت Electronic overload releases بوده و دارای حفاظت system protection و motor protection است. این بیمتال ماکزیموم ولتاژ عملکرد 690/1000 ولت AC را دارا می باشد. رنج های مختلف این بیمتال زیمنس در رنج های جریانی از 50 آمپر تا 630 آمپر، باعث انتخاب مناسب بیمتال مطابق با رنج جریانی الکتروموتورهای موجود در صنعت شده است.

این بی متال زیمنس دارای قابلیت کارکرد با جریان های AC سه فاز را دارار می باشد و می توان برای کنتاکتور های سایز S3، S6، S10، S12 کنتاکتور زیمنس مورد استفاده قرار داد.

بیمتال الکترونیکی سری 3RB21 بیمتال زیمنس

این سری از بیمتال زیمنس در 4 فریم سایز S6, S10, S12, S14 مناسب با سایز کنتاکتور های سایزهای نام برده طراحی و تولید شده است. سایز S6 تا سطح جریان 200 آمپر، سایز S10/12 تا سطح جریان 630 آمپر، سایز S14 تا سطح جریان 630 آمپر برای کنتاکتورهای سری 3TF68/3TF69 را پوشش می دهد.

کوچکترین سایز سری 3RB21 بیمتال زیمنس بیمتال سایز S6 دارای رنج جریانی 50 الی 200 آمپر و بزرگترین سایز سری 3RB21 بیمتال زیمنس بیمتال سایز S10/12 دارای رنج جریانی 160 الی 630 آمپر است. از دیگر مشخصات این بیمتال، می توان به تریپ کلاس Class 5, 10, 20, 30 بصورت adjustable و قابل تنظیم و قابلیت نصب بصورت stand-alone installation جهت کارکرد با کنتاکتور های سایز S3 اشاره کرد.

بیمتال الکترونیکی سری 3RB22 بیمتال زیمنس :

سری 3RB22 از بیمتال زیمنس بصورت Electronic overload releases بوده و دارای حفاظت system protection و motor protection است. این بیمتال ماکزیموم ولتاژ عملکرد 690/1000 ولت AC را دارا می باشد. رنج های مختلف این بیمتال زیمنس در رنج های جریانی از 0.3 آمپر تا 630 آمپر، باعث انتخاب مناسب بیمتال مطابق با رنج جریانی الکتروموتورهای موجود در صنعت شده است.

این بی متال زیمنس دارای قابلیت کارکرد با جریان های AC سه فاز و تک فاز را دارا می باشد و می توان برای کنتاکتور های سایز S00، S0، S2، S3، S6، S10، S12 کنتاکتور زیمنس مورد استفاده قرار داد.

بیمتال الکترونیکی سری 3RB22 بیمتال زیمنس

این سری از بیمتال زیمنس دارای 2 واحد مجزا برای عملکرد می باشد. یک واحد به عنوان رله یا یونیت کنترل و یک واحد قدرت بنام current measuring modules مورد استفاده قرار می گیرد.

کوچکترین سایز سری 3RB22 بیمتال زیمنس بیمتال دارای رنج جریانی 0.3 الی 3 آمپر و بزرگترین سایز سری 3RB22 بیمتال زیمنس بیمتال سایز دارای رنج جریانی 63 الی 630 آمپر است. از دیگر مشخصات این بیمتال، می توان به تریپ کلاس Class 5, 10, 20, 30 بصورت adjustable و قابل تنظیم اشاره کرد.

تطابق پذیر بودن بیمتال SIEMENS :

بیمتال زیمنس طوری طراحی شده است که مکانیزم الکتریکی و مکانیکی آن جهت بکار بردن این کلید با کنتاکتور زیمنس 3RT، کنتاکتور زیمنس (3RF (solid contactor کاملا تطابق داشته و بدون هیچ مشکلی می توان این تجهیزات را با یکدیگر در تابلو برق استفاده کرد و استفاده از آنها در یک غالب باعث تسریع و سهولت در کار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − ده =