در این مقاله، ما به شما کمک می کنیم تا شاخص های کلیدی یک شبکه PROFIBUS سالم را درک کنید. ما چندین شاخص را برای اندازه‌گیری سلامت شبکه، ابزارهای مورد نیاز و نحوه دسترسی مؤثرتر به اطلاعات مورد بحث قرار خواهیم داد.

تشخیص سطح پیام در PROFIBUS DP

ابتدا، بیایید به عیب‌یابی سطح پیام در PROFIBUS DP بپردازیم. این مفهوم در مورد درک گفتگو بین دستگاه های موجود در شبکه شما است.

می‌توانید آن را مانند مربی‌ای در نظر بگیرید که یک بازی فوتبال را تماشا می‌کند، جایی که بازیکنان ارباب و برده ما هستند. مربی پاس ها (تبادل داده ها) را تماشا می کند و به دنبال هر گونه الگو یا ناهنجاری است.

تشخیص زودهنگام این موارد می‌تواند نشانه‌های هشداردهنده‌ای از یک مشکل بالقوه در شبکه شما باشد، درست مانند یک مربی که می‌تواند با مشاهده تغییرات در بازی از تغییر در بازی جلوگیری کند.

توجه ما در درجه اول بر سه شاخص متمرکز است – تلاش مجدد، همگام سازی و پیام های غیرقانونی.

– تلاش های مجدد شبیه به بازیکنی است که سعی می کند توپ را به طور مکرر به هم تیمی خود پس از از دست دادن اولیه پاس بدهد. مثل این است که هافبک مدام در تلاش است تا توپ را به مهاجم برساند، زمانی که مهاجم پاس‌ها را به طور موثر دریافت نمی‌کند.

– در مقابل، Syncs مربوط به زمان بندی پاس ها است. می‌توانید آن‌ها را با ریتم یک بازی فوتبال مقایسه کنید، جایی که زمان‌بندی خوب بین پاس‌ها، بازی روان را تضمین می‌کند.

اگر بازیکنان از هماهنگی خارج شوند، بازی – یا در مورد ما، ارتباط – ممکن است مختل شود.

– در نهایت، پیام‌های غیرقانونی را می‌توان به‌عنوان اختلالات خارجی در بازی در نظر گرفت – مانند پرتاب ناگهانی توپ اضافی به زمین یا دویدن یک هوادار در سراسر زمین.

درست همانطور که این رویدادهای غیرمنتظره باعث اختلال در روند پیشرفت یک مسابقه فوتبال می شود، پیام های غیرقانونی – نادرست یا نادرست – می توانند به طور مشابه باعث اختلال قابل توجه در روند ارتباط شوند.

ابزارهایی برای نمایش تشخیص سطح پیام

اکنون، ممکن است از خود بپرسید، چگونه می توانم این عیب یابی در سطح پیام را مشاهده کنم؟ اینجاست که ComBricks وارد می شود.

64f0aa79ba4696887ddc2f89_ComBricks

ComBricks مانند یک دستیار شخصی است که به طور مداوم مکالمه شبکه شما را زیر نظر دارد و هرگونه مشکل احتمالی را علامت گذاری می کند.

64f0aa7abe47c5994063627e_ComBricks-displaying-message-level-diagnostics

تشخیص سیگنال الکتریکی

در مرحله بعد، ما عیب یابی سیگنال الکتریکی را داریم. این مانند بررسی ضربان قلب شبکه شما است – سطوح ولتاژ، کیفیت سیگنال و یکپارچگی سیگنال های الکتریکی شما.

یکی از راه‌های انجام این کار، مشاهده تصاویر اسیلوسکوپ است که نمایش‌های گرافیکی سیگنال الکتریکی شما هستند.

اگر تصویر اسیلوسکوپ مانند یک مربع منظم به نظر می رسد، می توانید مطمئن باشید که سیگنال الکتریکی شما خوب است. با آموزش مناسب، می توانید یاد بگیرید که اشکال شکل تغییر یافته را درک کرده و آنها را با یک خطای خاص مرتبط کنید.

64f0aa7aeac4d00b3e94ef11_Electrical-signal-diagnostics-1

ابزارهایی برای نمایش تشخیص سیگنال الکتریکی

تکرار کننده ComBricks SCOPE ابزاری است که می تواند به شما در تجسم و تجزیه و تحلیل این تصاویر اسیلوسکوپ کمک کند.

64f0aa7a516597312653bc91_ComBricks-SCOPE-repeater

این سیگنال های الکتریکی را در شبکه شما می خواند و می گیرد و آنها را به روشی کاربرپسند از طریق یک مرورگر وب نشان می دهد.

ComBricks-SCOPE-repeater-oscilloscope

نتیجه

پس، همین! اکنون، باید درک خوبی از نحوه نظارت بر سلامت شبکه PROFIBUS خود داشته باشید. به یاد داشته باشید، همه چیز در مورد جلوگیری از خرابی شبکه و اطمینان از برقراری ارتباط روان بین دستگاه ها است.

با این حال، اگر در هنگام تفسیر این اطلاعات احساس گیر کردید، نگران نباشید. Anybus Diagnostics شما را با یک تحلیلگر هوش مصنوعی مبتنی بر ابر پوشش داده است.

این ابزار قدرتمند می‌تواند فایل‌های تشخیصی ComBricks را بخواند، گزارش مفصلی را در اختیار شما قرار دهد و حتی روشی را پیشنهاد دهد. این مقاله توسط اتوماسیون فرسان نمایندگی زیمنس در تهران نوشته شده است.

Single-pair

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 7 =