S7-1200 PLC زیمنس پرچمدار زیمنس است که با بردهای سیگنال و ماژول ها قابل ارتقا است. به روز رسانی جدید، S7-1200 G2، که در Hannover Messe نشان داده شد، دارای مجموعه ای از ویژگی های جدید است.

 

مهندسان باتجربه PLC به اهمیت ساخت و مدل قابل اعتماد فناوری سیستم کنترل پی برده اند. این فقط سخت افزار نیست که یک PLC را از جمعیت متمایز می کند، بلکه یک نرم افزار قوی و جامع است که امکان برنامه نویسی و تشخیص را به شیوه ای کارآمد و راحت فراهم می کند.

زیمنس به تازگی آخرین به‌روزرسانی را در یک سری PLC با سابقه مورد استفاده در سراسر جهان با سری جدید مدل S7-1200 G2 اعلام کرده است.

 

ویژگی های به روز شده S7-1200 G2

این سری PLC به‌منظور تکامل بعدی سری S7-1200 طراحی شده است و همه مزایای مشابه مدل‌های اصلی را که بیش از 10 سال پیش ساخته شده‌اند، ارائه می‌کند. هدف سری اصلی همچنان حفظ شده است: انعطاف پذیری، صرفه جویی در هزینه، و بهینه سازی فضا، همگی با حفظ قابلیت های پردازش قدرتمند.

شاسی پایه یک فرم فشرده با ورودی ها و خروجی های دیجیتال داخلی و همچنین ورودی های آنالوگ است. کاربران باتجربه متوجه چند تفاوت کلیدی خواهند شد و همچنین به‌روزرسانی‌های هیجان‌انگیزی «زیر سرپوش» وجود دارد.

 

Siemens_S71200G2_1

 

در سطح سطح، طرح PLC به روز شده است، با ورود برق در پایین و پورت های ارتباطی به روز شده به سمت بالا منتقل شده است. چیدمان LED بهبود یافته، تشخیص نقطه ورودی/خروجی را در قالبی ارائه می‌کند که به بردهای سیگنال افزودنی و همچنین گسترش از طریق ماژول‌های سیگنال اجازه می‌دهد. اتصالات نقطه ورودی/خروجی نیز برای قابلیت استفاده بیشتر بهبود یافته است.

در داخل، چندین ویژگی اضافه شده و بهبود یافته است. نماد بی سیم در جلو نشان دهنده وجود NFC (ارتباطات میدان نزدیک) است. این یک فرمت کام شبیه RFID است، اما از یک برنامه متصل استفاده می کند که اطلاعات دقیق تشخیصی و وضعیت دستگاه را ارائه می دهد.

PLC زیمنس همچنین دارای حافظه تقویت شده، تشخیص مبتنی بر متن بهبود یافته و کنترل حرکت یکپارچه برای محورهای هماهنگ چندگانه است. این برنامه با استفاده از پورتال TIA، IDE انحصاری زیمنس که محیط های PLC، کنترل حرکت/موتور و HMI زیمنس را در یک بسته نرم افزاری قرار می دهد، برنامه ریزی شده است.

 

Siemens_S71200G2_4

 

S7-1200 G2 را در عمل در Hannover Messe ببینید

این جدیدترین مجموعه PLC تا زمستان 2024 به صورت تجاری در دسترس نخواهد بود، اما بازدیدکنندگان از نمایشگاه Hannover Messe در آلمان (22 تا 26 آوریل 2024) می توانند نمایش زنده این PLC جدید را ببینید.

با در دسترس قرار گرفتن مشخصات فنی جدید، این مقاله به‌روزرسانی می‌شود تا فهرست کاملی از پیشرفت‌ها نسبت به نسل‌های قبلی PLC‌های S7-1200 ارائه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 15 =