تطابق پذیر بودن کلید حرارتی زیمنس 3RV2 :

کلید حرارتی زیمنس 3RV2 طوری طراحی شده است که مکانیزم الکتریکی و مکانیکی آن جهت بکار بردن این کلید با کنتاکتور زیمنس 3RT، کنتاکتور زیمنس (3RF (solid contactor و سافت استارتر زیمنس 3RW کاملا تطابق داشته و بدون هیچ مشکلی می توان این تجهیزات را با یکدیگر در تابلو برق استفاده کرد و استفاده از آنها در یک غالب باعث تسریع و سهولت در کار می شود.

در دسترس بودن ماشین آلات و کارخانه ها پیش شرط حداکثر بهره وری است. بنابراین، ماشین‌ها و نیروگاه‌ها باید به طور قابل اعتمادی در برابر اضافه بار ناشی از سیستم منبع تغذیه محافظت شوند. در صورت خرابی، محافظ های استارت موتور به سرعت تجهیزات را از منبع تغذیه جدا می کنند و در نتیجه از آسیب های گران قیمت جلوگیری می کنند. کلید حرارتی SIRIUS 3RV2 حفاظت ایده آلی را ارائه می دهد.

مزایای کلید حرارتی زیمنس SIRIUS 3RV2

کلید حرارتی  SIRIUS 3RV2 به طور قابل اعتماد در سه حالت مختلف کار می کنند. در صورت اتصال کوتاه – جریان بیش از 13 برابر جریان نامی – آزاد شدن اتصال کوتاه، فیدر بار معیوب را تنها در عرض چند میلی ثانیه از منبع تغذیه جدا می کند. از این رو می توان از آسیب های بیشتر، به عنوان مثال، ناشی از آتش سوزی جلوگیری کرد. محافظ استارت موتور دارای یک مکانیسم عملیاتی قابل قفل برای بسته شدن/باز شدن دستی است که به عنوان مثال در هنگام تعمیرات مورد استفاده قرار می گیرد.

آزادسازی اضافه بار، بار را از منبع تغذیه جدا می کند اگر برای مدت معینی با جریان اضافه بارگذاری شود. سفر بر اساس یک مشخصه زمانی-جریان خاص است. این امر از آسیب احتمالی بار و سیستم جلوگیری می کند.

آزادسازی اضافه بار نیز در صورت خرابی فاز یا عدم تعادل فاز شدید قطع می شود.

کلید حرارتی SIRIUS 3RV2 بخشی از SIRIUS Control، یکی از چهار ستون مجموعه SIRIUS هستند.

از کاربردها و ویژگی های کلید حرارتی زیمنس می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 •  محافظت از مصرف کننده در مقابل اتصال کوتاه (For short-circuit protection)
 • حفاظت موتور (همچنین با عملکرد رله اضافه بار) (For motor protection also with overload relay function)
 • حفاظت ترانسفورماتور ها (For transformer protection)
 • حفاظت سیستم (For system protection)
 • متوقف کردن اضطراری مصرف کننده (EMERGENCY-STOP switches)
 • مناسب برای شبکه های آی تی (For operation in IT systems )
 • مناسب برای سوئیچینگ جریان مستقیم (For switching of DC currents)
 • مناسب برای نصب در محیط های ATEX یا ضد انفجار و حساس (In areas subject to explosion hazard)
 • جایگزین کلید مینیاتوری
 • امکان کنترل از روی درب تابلو توسط ماژول جداگانه
 • امکان نصب در شرایط محیطی تا 50- درجه سانتیگراد در مواردی سفارشی

مشخصات کلید حرارتی زیمنس 3RV2 در یک نگاه :

در شکل زیر می توان بصورت کلی با مشخصات فنی کلید حرارتی SIEMENS سری 3RV2 آشنا شد. کلید حرارتی زیمنس دارای مدل های مختلف برای کاربردهای مختلف است که در شکل زیر مشخصات هر کدوم از مدل ها قابل مشاهده است.

مشخصات کلید حرارتی زیمنس 3RV2

بدست آوردن مشخصات کلید حرارتی زیمنس از روی Article number یا کد type کلید حرارتی :

با استفاده از جدول زیر میتوان مشخصات فنی کلید حرارتی SIEMENS از قبیل سایز کلید حرارتی، توان کلید حرارتی، کلاس حفاظتی کلید حرارتی، ظرفیت قطع جریان اتصال کوتاه و تجهیرات جانبی همراه کلید حرارتی را به دست آورد.

مشخصات کلید حرارتی زیمنس از روی Article number

سایزهای مختلف کلید حرارتی زیمنس :

کلید حرارتی سایز S00 :

این سایز از کلید حرارتی دارای رنج ها مختلفی می باشد و حداکثر رنج در این سایز از کلید حرارتی دارای حداکثر جریان 16 آمپر است. از این سایز کلید حرارتی حداکثر برای الکتروموتور سه فاز 400 ولت تا توان 7.5 کیلو وات می توان استفاده کرد.

کلید حرارتی سایز S00

در شکل زیر می توان با جزئیات بیشتر با MPCB زیمنس سایز S00 آشنا شد.

جزییات کلید حرارتی سایز S00

 1. ترمینال های ورودی
 2. مکانیرم قطع و وصل چرخشی
 3. محل قرار گرفتن لیبل یا برچسب
 4. ترمینال های خروجی
 5. شستی تست عملکرد کلید
 6. ولوم تنظیم جریان الکتروموتور

کلید حرارتی سایز S0 :

این سایز از کلید حرارتی دارای رنج ها مختلفی می باشد و حداکثر رنج در این سایز از کلید حرارتی دارای حداکثر جریان 40 آمپر است. از این سایز کلید حرارتی حداکثر برای الکتروموتور سه فاز 400 ولت تا توان 18.5 کیلو وات می توان استفاده کرد.

کلید حرارتی سایز S0

جزییات کلید حرارتی سایز S0

 1. ترمینال های ورودی
 2. مکانیرم قطع و وصل چرخشی
 3. محل قرار گرفتن لیبل یا برچسب
 4. ترمینال های خروجی
 5. شستی تست عملکرد کلید
 6. ولوم تنظیم جریان الکتروموتور

کلید حرارتی سایز S2 :

این سایز از کلید حرارتی دارای رنج ها مختلفی می باشد و حداکثر رنج در این سایز از کلید حرارتی دارای حداکثر جریان 80 آمپر است. از این سایز کلید حرارتی حداکثر برای الکتروموتور سه فاز 400 ولت تا توان 37 کیلو وات می توان استفاده کرد.

کلید حرارتی سایز S2

جزییات کلید حرارتی سایز S2

 1. ترمینال های ورودی
 2. مکانیرم قطع و وصل چرخشی
 3. محل قرار گرفتن لیبل یا برچسب
 4. ترمینال های خروجی
 5. شستی تست عملکرد کلید
 6. ولوم تنظیم جریان الکتروموتور

کلید حرارتی سایز S3 :

این سایز از کلید حرارتی دارای رنج ها مختلفی می باشد و حداکثر رنج در این سایز از کلید حرارتی دارای حداکثر جریان 100 آمپر است. از این سایز کلید حرارتی حداکثر برای الکتروموتور سه فاز 400 ولت تا توان 55 کیلو وات می توان استفاده کرد.

 1. ترمینال های ورودی
 2. مکانیرم قطع و وصل چرخشی
 3. محل قرار گرفتن لیبل یا برچسب
 4. QR کد یا کد شناسایی محصول
 5. ترمینال های خروجی
 6. شستی تست عملکرد کلید
 7. ولوم تنظیم جریان الکتروموتور

کلید حرارتی سایز S3

جزییات کلید حرارتی سایز S3

Short-circuit breaking  capacity یا قدرت قطع جریان اتصال کوتاه در کلید حرارتی زیمنس :

علاوه بر تنظیم سطح جریان عملکرد در کلید حرارتی و داشتن حفاظت اضافه بار، مقدار تحمل و قدرت قطع جریان اتصال کوتاه نیز در کلید حرارتی دارای اهمیت زیادی است. کلید حرارتی زیمنس با پشتیبانی از استاندارد IEC 60947-2 و بسته به نیاز کاربران و صنعت دارای جریان اتصال کوتاه 20، 55، 65 و 100 کیلو آمپر می باشد که هر کدام از سطوح نام برده را می توان برای کلید حرارتی انتخاب کرد.

overload protection class یا کلاس حفاظتی اضافه بار در کلید حرارتی زیمنس :

کلید حرارتی SIEMENS در مدلهای مختلف خود دارای حفاظت class 10 یا حفاظت class20 می باشد. در شکل زیر منحنی عملکرد کلیه کلاس های حفاظتی مظابق استاندارد IEC را مشاهده می کنید. منحنی A حفاظت class 30، منحنی B حفاظت class 20، منحنی C حفاظت class 10، منحنی D حفاظت class 10A می باشد.

کلاس حفاظتی اضافه بار در کلید حرارتی زیمنس

ابعاد و اندازه کلید حرارتی سایز S3

 

قابلیت های کلید حرارتی SIEMENS:

1️⃣ قابلیت Phase loss sensitivity در کلید حرارتی SIEMENS:

کلید حرارتی زیمنس این قابلیت را دارد که علاوه بر حفاظت اضافه بار و اتصال کوتاه، قطع بودن یک فاز از فازهای ورودی یا unbalance بودن فازها با یکدیگر را تشخیص داده و با اتفاق افتادن این امر trip  بدهد.

⭕️ لازم بذکر است کلید حرارتی مدل های 3RV23، 3RV27، 3RV28 این قابلیت را دارا نمی باشند.

2️⃣ قابلیت Protecting single-phase loads or DC loads در کلید حرارتی SIEMENS :

از کلید حرارتی زیمنس برای حفاظت تجهیزات تک فاز و تجهیزات DC می توان استفاده کرد، بدین صورت که هر سه پل کلید حرارتی را با یکدیگر سری کرد تا جریان از هر سه پل کلید حرارتی عبور کند و کلید حرارتی حفاظت های لازم را مانند بار سه فاز روی تجهیز مورد نظر اعمال کند.

دمای کاری کلید حرارتی SIEMENS یا ambient temperature  :

دمای کاری مجاز برای کلید حرارتی زیمنس، از منفی 20 تا 70 درجه سانتی گراد می باشد و افزایش دمای کاری کلید حرارتی از 60 درجه سانتی گراد همراه با افت توان نامی کلید حرارتی خواهد بود. برای اطلاع از کاهش ظرفیت نامی کلید حرارتی SIEMENS مطابق با افزایش دمای آن می توان به دیتاشیت یا کاتالوگ محصول در سایت SIEMENS یا در انتهای متن این بخش در سایت گروه فنی و مهندسی فرسان مراجعه کرد.

افت توان ناشی از افزایش دما در سایز S0 و S00 کلید حرارتی SIEMENS :

افت توان ناشی از افزایش دما در سایز S0 و S00

افت توان ناشی از افزایش دما در سایز S2 کلید حرارتی SIEMENS :

افت توان ناشی از افزایش دما در سایز S2

افت توان ناشی از افزایش دما در سایز S3 کلید حرارتی SIEMENS :

افت توان ناشی از افزایش دما در سایز S3

⭕️ لازم بذکر است کلید حرارتی 3RV2 سایز S0، با سطح جریان 36 و 40 آمپر حداکثر تا دمای 40 درجه سانتی گراد می تواند بدون افت توان کار کند.

لازم است نکته قابل توجه ای در رابطه با کلید حرارتی زیمنس 3RV2 را مطرح کنیم و آن قابلیت سفارش این محصول بصورت Special versions است. در صورت سفارش Siemens thermal switch 3RV2 بصورت Special versions، این کلید حرارتی می تواند تا دمای منفی 50 درجه نیز بدون هیچ مشکلی بکار برده شود.

installation altitudes یا ارتفاع از سطح دریا در کلید حرارتی SIEMENS :

هنگام انتخاب کلید حرارتی می بایست توجه داشت به ارتفاع از سطح دریای محلی که قرار است کلید حرارتی در آن منطقه نصب شود. نکته ای که قابل توجه است زمانی که ارتفاع نصب کلید حرارتی SIEMENS از 2000 متر بیشتر باشد با افت توان در کلید حرارتی مواجه خواهیم شد.

Mechanical endurance یا مقاومت مکانیکی در کلید حرارتی SIEMENS :

مقاومت مکانیکی کلید حرارتی زیمنس یا ظرفیت تعداد دفعات قطع و وصل مکانیکی در کلید حرارتی یکی از گزینه های مهم در انتخاب کلید حرارتی می باشد. کلید حرارتی زیمنس بسته به سایز کلید حرارتی دارای ظرفیت های قطع مکانیکی 100 و 50 هزار بار می باشد. برای اطلاع از طرفیت تعداد دفعات قطع هر کلید حرارتی می توان به دیتاشیت یا کاتالوگ محصول در سایت siemens مراجعه کرد.

Electrical endurance یا مقاومت الکتریکی در کلید حرارتی زیمنس :

مقاومت الکتریکی ( Electrical endurance ) کلید حرارتی یا ظرفیت تعداد دفعات قطع و وصل الکتریکی در کلید حرارتی یکی از گزینه های مهم در انتخاب کلید حرارتی می باشد. کلید حرارتی زیمنس بسته به سایز کلید حرارتی دارای ظرفیت های قطع الکتریکی 100 و 50 هزار بار می باشد. برای اطلاع از ظرفیت حداکثر تعداد دفعات قطع الکتریکی هر کلید حرارتی می توان به دیتاشیت یا کاتالوگ محصول در سایت siemens مراجعه کرد.

درجه حفاظت IP کلید حرارتی زیمنس :

کلید حرارتی SIEMENS مطابق با استاندارد IEC 60529 بصورت کلی دارای درجه حفاطت IP20 است.

 

ترمینال های قدرت کلید حرارتی زیمنس :

MPCB زیمنس در همه سایزها دارای نرمینال پیچی، در سایز S0 و S00 تا سطح جریان 32 آمپر دارای ترمینال فنری ، در سایز S0، S00 تا سطح جریان 32 آمپر و سایز S3 دارای قابلیت اتصال شینه (باس بار) می باشد.

 •  ترمینال پیچی (Screw)
 •  ترمینال فنری (Spring)
 • شینه (باس بار) (Ring cable lug)

ترمینال قدرت کلید حرارتی زیمنس

در شکل بالا دو تیپ از MPCB زیمنس، کلید حرارتی زیمنس 3RV2 سایز S00 با ترمینال پیچی در سمت راست و کلید حرارتی SIEMENS سایز S0 با ترمینال فنری در سمت چپ قابل مشاهده است.

مکانیزم عملکرد در کلید حرارتی زیمنس :

مکانیزم قطع و وصل در کلید حرارتی های موجود در صنعت در همه برندها، یا دارای مکانیزم قطع و وصل بصورت کلید فشاری بوده و یا مکانیزم قطع و وصل بصورت کلید چرخشی است. شرکت SIEMENS با ارائه مکانیزم قطع و وصل چرخشی برای کلید حرارتی زیمنس 3RV2  خود، سهولت در استفاده از این کلید را مهیا کرده است. از جمله یکی از مزیت های  استفاده از مکانیزم قطع و وصل چرخشی در کلید حرارتی قابلیت قطع و وصل کلید از روی درب تابلو برق می باشد.

مکانیزم عملکرد در کلید حرارتی زیمنس

قابلیت TEST FUNCTION در کلید حرارتی SIEMENS :

یکی از قابلیت های جالبی که شرکت زیمنس برای این محصول خود متناسب با نیاز صنعت گران در حوزه صنعت برق در نظر گرفته است قابلیت test function می باشد. برای تست عملکردی trip خوردن کلید حرارتی زیمنس می توان با استفاده از کلید تعبیه شده در روی این کلید حرارتی با عنوان TEST FUNCTION این کار را انجام داد.

لازم بذکر است کلید حرارتی مدل های 3RV23، 3RV27، 3RV28 در فرم سایز S0 و S00 این قابلیت را دارا نمی باشند.

Minimum clearances در کلید حرارتی زیمنس:

Minimum clearances در کلید حرارتی بیانگر حداقل فضای مجاز اطراف کلید حرارتی برای نصب در تابلو برق می باشد. این حداقل فضای مجاز در سایزهای مختلف متفاوت می باشد که به تفسیر در شکل های زیر مشخص است.

Minimum clearances در کلید حرارتی زیمنس

Minimum clearances در سایز S00 و S0 در کلید حرارتی SIEMENS :

Minimum clearances در سایز S00 و S0 در کلید حرارتی SIEMENS

Minimum clearances در سایز S2 در کلید حرارتی SIEMENS :

Minimum clearances در سایز S2 در کلید حرارتی SIEMENS

Minimum clearances در سایز S3 در کلید حرارتی SIEMENS :

Minimum clearances در سایز S3 در کلید حرارتی SIEMENS

تعداد پل در کلید حرارتی SIEMENS :

شرکت زیمنس کلید حرارتی زیمنس 3RV2  خود را همواره فقط بصورت 3 پل ارائه داده است.

قابلیت استارت الکتروموتورهای IE3/IE4 در کلید حرارتی SIEMENS :

استاندارد EN 60034-30-1 در جدیدترین ریویژن خود برای موتورهای آسنکرون تا توان 1000 کیلووات، بیان کننده داشتن راندمان حداکثر در الکتروموتورها می باشد. شرکت siemens با در نظر گرفتن این موضوع در کلید حرارتی خود باعث شده است تا کلید حرارتی آن این قابلیت را داشته باشد تا برای راه اندازی الکتروموتورهای سری IE3 / IE4  مورد استفاده قرار گیرد.

تجهیزات جانبی کلید حرارتی زیمنس :

کلید حرارتی SIEMENS دارای تعدادی تجهیزات جانبی می باشد که برای مصارف گوناگون و کاربرد های مختلف بسیار مناسب می باشد که خود یک ویژگی بارز در کلید های حرارتی می باشد و باعث بالا رفتن انعطاف پذیری این کلید حرارتی می شود.

انواع تجهیزات جانبی کلید حرارتی زیمنس

این نکته قابل توجه است که برای انتخاب هر تجهیز جانبی حتما به کاتالوگ کلید حرارتی زیمنس 3RV2 مراجعه شود چرا که برخی از این تجهیزات جانبی روی برخی از مدل ها و سایزهای کلید حرارتی قابل نصب و استفاده می باشد.

جزییات تجهیزات جانبی کلید حرارتی زیمنس

آپشن auxiliary switches در کلید حرارتی SIEMENS :

بسیاری از مدارات این الزام وجود دارد که همراه با قطع و وصل کلید حرارتی یا تریپ خورن کلید حرارتی، سیگنال هایی را متناسب با وضعیت کلید حرارتی در مدارات و تابلو برق یا برای دادن فیدبک به PLC استفاده کنیم. شرکت SIEMENS با در نظر گرفتن کنتاکت کمکی به عنوان یک تجهیز جانبی برای کلید حرارتی 3RV2 این امکان را فراهم کرده تا در صورت امکان برای مدار مورد نظر، مصرف کنندگان از کنتاکت کمکی در کلید حرارتی SIEMENS خود استفاده کنند.

اطلاعات Lateral auxiliary switches یا کنتاکت کمکی نصب بصورت جانبی :

اطلاعات Lateral auxiliary switches یا کنتاکت کمکی

اطلاعات Transverse auxiliary switches یا کنتاکت کمکی نصب بصورت عرضی :

اطلاعات Transverse auxiliary switches یا کنتاکت کمکی

کنتاکت کمکی در کلید حرارتی SIEMENS به دو صورت ارائه شده است و تفاوت آن ها در نحوه نصب روی کلید حرارتی می باشد که این خود ازعان بر ماژولار بودن کلید حرارتی SIEMENS است.

کنتاکت کمکی در کلید حرارتی SIEMENS

جزییات کنتاکت کمکی در کلید حرارتی SIEMENS

در شکل بالا دو نوع کنتاکت کمکی ارائه شده برای کلید حرارتی SIEMENS قابل مشاهده است که یک نوع از طرفین روی کلید اتوماتیک نصب می شود که اصطلاحا کنتاکت کمکی جانبی بوده و دیگری روی کلید حرارتی نصب که اصطلاحا رو خور بوده یا عرضی می گویند.

لازم بذکر است تیغه کمکی نصب بصورت جانبی فقط در سمت چپ کلید حرارتی قابل نصب می باشد. در شکل های زیر طریقه دمونتاژ کردن تیغه های کمکی کلید حرارتی SIEMENS قابل مشاهده است.

دمونتاژ کردن تیغه های کمکی کلید حرارتی SIEMENS دمونتاژ کردن تیغه های کمکی کلید حرارتی SIEMENS 2

رله Shunt در کلید حرارتی زیمنس :

قطع کلید حرارتی بصورت ریموت و از راه دور یکی از قابلیت هایی می باشد که در بعضی موارد و پروژه ها نیاز مبرم به آن اتفاق می افتد و نیاز است تا کلید حرارتی در صورت نیاز از PLC یا با فرمان یک شستی خروجی خود را قطع کند.

در چنین مواردی می توان از رله شنت کلید حرارتی SIEMENS استفاده کرد و با اعمال یک سطح ولتاژ به بوبین رله شنت فقط اقدام به قطع کلید حرارتی کرد. نکته ای که باید توجه کرد این می باشد که رله شنت در کلید حرارتی می بایست حتما در سمت راست کلید حرارتی نصب گردد.

رله Undervoltage در کلید حرارتی زیمنس :

افت ولتاژ در ولتاژ نامی تجهیزات همواره باعث آسیب رسیدن به آن ها می شود. شرکت زیمنس با در نظر گرفتن رله Undervoltage به عنوان یک تجهیز جانبی برای کلید حرارتی خود این قابلیت را برای صنعتگران مهیا کرده است تا در صورت لزوم از این آپشن در کلید حرارتی SIEMENS استفاده کنند.

نکته ای که باید توجه کرد این می باشد که رله Undervoltage در کلید حرارتی می بایست حتما در سمت راست کلید حرارتی نصب گردد. در شکل های زیر میتوان به طریقه مونتاژ و دمونتاژ آپشن رله شنت و رله Undervoltage روی کلید حرارتی را مشاهده کرد.

مونتاژ رله shunt و رله undervoltage روی کلید حرارتی زیمنس :

مونتاژ رله shunt و رله undervoltage روی کلید حرارتی زیمنس مونتاژ رله shunt و رله undervoltage روی کلید حرارتی زیمنس 2

دمونتاژ رله shunt و رله undervoltage روی کلید حرارتی زیمنس :

دمونتاژ رله shunt و رله undervoltage روی کلید حرارتی زیمنس دمونتاژ رله shunt و رله undervoltage روی کلید حرارتی زیمنس 2

رله Undervoltage همراه با تیغه کمکی 2NO در کلید حرارتی زیمنس :

این تجهیز جانبی یا آپشن عملکردی مشابه با Undervoltage releases می باشد با این تفاوت که دو تیغه کمکی بصورت 2NO نیز همراه خود دارد و می توان از آن ها در مدارات برای خطای افت ولتاژ در کلید حرارتی استفاده کرد.

رله Undervoltage همراه با تیغه کمکی 2NO

آپشن Signaling switches در کلید حرارتی SIEMENS :

در مواردی که نیاز باشد تا با عملکرد حفاظت قطع حرارتی یا باعملکرد حفاظت قطع مغناطیسی (جریان قطع لحظه ای) کلیذ حرارتی، عملکرد این خطاها را در بصورت جداگانه شناسایی و نمایش دهیم، از آپشن Signaling switches در کلید حرارتی زیمنس می توان استفاده کرد.

نکته ای که باید توجه کرد این می باشد که آپشن Signaling switches در کلید حرارتی می بایست حتما در سمت چپ کلید حرارتی نصب گردد و همچنین این آپشن را نمی توان در کلید حرارتی مدل 3RV27 و 3RV28 استفاده کرد.

آپشن Signaling switches در کلید حرارتی

در شکل های زیر می توان نحوه مونتاژ و دمونتاژ این آپشن روی کلید حرارتی و همچنین مدار داخلی این تجهیز جانبی کلید حرارتی SIEMENS را مشاهده کرد.

قابلیت کارکرد در سیسم های IT :

در کلید حرارتی یا محافظ موتور 3RV مطابق با استاندارد IEC 60947-2 در سیستم های شبکه IT مقدار جریان عملکرد ICU و ICS همانند با بقیه سیستم های موجود ارائه می دهد و می توان از این کلید حرارتی در شبکه IT استفاده کرد.

قابلیت کاربرد در ولتاژ DC :

کلید حرارتی محفظ موتور سری 3RV علاوه بر این که در سطح جریان AC می توان از آن بکار برد می توان ار آن در جریان DC هم استفاده کرد. لازم بدکر است در صورت استفاده از کلید حرارتی سری 3RV در جریان DC می بایست به مقدار ولتاژ و جریانی که روی هر خط از کلید حرارتی اعمال می شود توجه داشت تا از حد مجاز و قابل تحمل کلید حرارتی بالاتر نرود در غیر این صورت باعث آسیب به کلید حرارتی می شود. بدین منظور جدول پایین را می توان مشاهده کرد.

قابلیت کاربرد در ولتاژ DC

مونتاژ Signaling switches روی کلید حرارتی زیمنس :

سایز S0 و S00 : مونتاژ Signaling switches روی کلید حرارتی زیمنس مونتاژ Signaling switches روی کلید حرارتی زیمنس 2

سایز S2 :

مونتاژ Signaling switches روی کلید حرارتی زیمنس سایز s2 مونتاژ Signaling switches روی کلید حرارتی زیمنس سایز s2-2

سایز S3 :

مونتاژ Signaling switches روی کلید حرارتی زیمنس سایز s3 مونتاژ Signaling switches روی کلید حرارتی زیمنس سایز s3-3

دمونتاژ Signaling switches روی کلید حرارتی siemens :

دمونتاژ Signaling switches روی کلید حرارتی siemens دمونتاژ Signaling switches روی کلید حرارتی siemens-2

آپشن Isolator modules در کلید حرارتی SIEMENS :

با استفاده از این آپشن می توان زمانی که کلید حرارتی در وضعیت قطع قرار دارد، کلید حرارتی بصورت ایزوله از شبکه برق قرار گیرد.

شرکت SIEMENS با در نظر گرفتن این قابلیت این امکان را برای کلید حرارتی SIEMENS فراهم کرده است.

نکته ای که باید توجه کرد این می باشد که این آپشن را نمی توان در کلید حرارتی مدل 3RV27 و 3RV28 استفاده کرد.

آپشن Isolator modules در کلید حرارتی SIEMENS

آپشن Door-coupling rotary در کلید حرارتی SIEMENS :

با انتخاب آپشن Door-coupling rotary برای کلید حرارتی زیمنس و نصب و جانمایی مناسب آن روی تابلو برق، می توان به راحتی وو طبع آن راحت تر و سریع تراقدام به قطع و وصل کلید حرارتی از روی درب تابلو برق کنیم.

شرکت SIEMENS با در نظر گرفتن این قابلیت این امکان را برای کلید حرارتی SIEMENS فراهم کرده است.

این نکته قابل توجه می باشد که وجود یک حفاظت مکانیکی یا interlock تا زمانی که کلید حرارتی زیمنس در حالت وصل می باشد اجازه باز شدن درب تابلو را نمی دهد.

نکته ای که باید توجه کرد این می باشد که طبق اطلاعات ارائه شده در کاتالوگ این محصول، این آپشن را نمی توان در کلید حرارتی SIEMENS فرم سایز S3 استفاده کرد.

door-coupling rotary operating-Long shaft :

door-coupling rotary operating-Long shaft door-coupling rotary operating-Long shaft-2

door-coupling rotary operating-Short shaft :

door-coupling rotary operating-Short shaft door-coupling rotary operating-Short shaft-2

آپشن Remote motorized operating  در کلید حرارتی SIEMENS :

در صورتی که بخواهیم بصورت ریموت و از راه دور، با PLC یا مدارات فرمان اقدام به قطع و وصل کلید حرارتی SIEMENS بکنیم، در اینصورت می توان با استفاده از آپشن یا تجهیز جانبی موتور در کلید حراراتی زیمنس اقدام به این کار بکنیم.

شرکت SIEMENS با در نظر گرفتن این قابلیت این امکان را برای کلید حرارتی SIEMENS فراهم کرده است.

آپشن Remote motorized operating  در کلید حرارتی SIEMENS

آپشن Remote motorized operating  در کلید حرارتی SIEMENS-2

قابلیت قفل کردن عملکرد کلید حرارتی siemens :

در سیستم ها و پروژهایی که قطع و وصل کردن مدار پایین دست کلید حرارتی از حساسیت ویژه ای برخوردار است می توان مطابق شکل زیر اقدام به قفل کلید حرارتی کنیم.

شرکت SIEMENS با در نظر گرفتن این قابلیت این امکان را برای کلید حرارتی SIEMENS فراهم کرده است.

قابلیت قفل کردن عملکرد کلید حرارتی siemens

نصب کلید حرارتی SIEMENS :

طریقه نصب کلید حرارتی زیمنس در تابلو برق به دو صورت می باشد. هم میتوان روی ریل نصب کرد و هم میتوان بصورت مستقل روی سینی تابلو با پیچ نصب کرد.

 • Snapping onto a 35 mm DIN rail according to DIN EN 60715
 • Screwed onto a baseplate

در شکل های زیر هر دو روش قابل مشاهده می باشد.

نصب کلید حرارتی SIEMENS

نصب کلید حرارتی SIEMENS-2

ابعاد و اندازه کلید حرارتی زیمنس :

با توجه به اهمیت زیاد ابعاد و اندازه تجهیزات برای استفاده در تابلو برق، ابعاد و اندازه سایزهای مختلف کلید حرارتی siemens را می توان در ادامه متن مشاهده کرد.

ابعاد و اندازه کلید حرارتی سایز S00 و S0 :

ابعاد و اندازه کلید حرارتی زیمنس ابعاد و اندازه کلید حرارتی زیمنس-2

ابعاد و اندازه کلید حرارتی سایز S2 :

ابعاد و اندازه کلید حرارتی سایز S2

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 1 =